PL EN

Transporter kubełkowy betonu

Dwuszynowy kubełek betonu - jest rozwiązaniem, które ma na celu maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ten system transportowania betonu zapewnia pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych oraz przyczynia się do obniżenia kosztów obsługi. Wszystkie fazy transportu betonu prowadzone są z zachowaniem rygorystycznych norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

transporter kubełkowy betonuNapęd hydrauliczny z regulowaną prędkością

Kubełek wyposażony jest napęd o zmiennej mocy. System umożliwia dobranie i dopasowanie realnych maksymalnych prędkości kubełka indywidualnie dla każdego zakładu, np.: na nawrotach, przy podjazdach, przy zbliżaniu się do celu czy przy obrotach kubełka.

Najbardziej kompaktowa forma zabudowy

Dzięki specjalnej budowie kubełka może być przetransportowany każdy rodzaj betonu bez zbędnej utraty powierzchni produkcyjnej. Zredukowana długość jak i wysokość umożliwiają zabudowę również w już istniejących instalacjach.

Dwuszynowy kubełek betonu z opróżnianiem ruchem wychylnym - kiprowaniem

Opróżnianie poprzez obrót kubełka sprawdza się najlepiej do betonu płynnego ponieważ gwarantuje to maksymalną szczelność oraz dużą elastyczność w sposobie wyboru kierunku wyładunku. Kubełek może być obracany zarówno w prawo jak i w lewo oraz zatrzymywany pod każdym kątem. Dzięki ruchowi obrotowemu uzyskuje się efekt gruntownego oczyszczenia kubełka.

transporter kubełkowy betonuKubełek z klapą dolną - rybia paszcza

Zastosowanie kubełka z dwustronną klapą dolną sprawdza się przede wszystkim przy betonach półsuchych i suchych. To rozwiązanie może być dostarczone jako kubełek uniwersalny pełniący obie funkcje.

Pojedyncze torowisko szynowe

Bardzo długie odległości z licznymi zakrętami lub też bardziej czy mniej strome podjazdy skłaniają do decyzji o zastosowaniu jednoszynowego wykonania torowiska kubełka.

STEROWANIE

Do zalet systemu sterowania wózkiem zaliczyć:

  • możliwość zobrazowania graficznego pozycji kubełka i stanu jego załadowania,
  • praca może odbywać się w systemie automatycznym lub ręcznym,
  • kubełek można przywoływać sygnałem zapotrzebowania wysłanym z odpowiedniego punktu odbioru lub przez operatora mieszalni.

Wczytywanie...