PL EN

Linia do produkcji bloczków betonowych

MARPO oferuje dostawę nowej, kompletnej linii półautomatycznej, przydatnej między innymi do produkcji BLOCZKÓW BETONOWYCH. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oferowanych urządzeń powodują, że posiadają one wysoką wydajność i dużą niezawodność oraz są łatwe w obsłudze.

Oferowana instalacja jest przystosowana do automatycznej produkcji szerokiej gamy wyrobów betonowych na paletach technologicznych o wymiarze 1.200 x 900 x 50 mm wyposażonych w specjalne podstawki boczne o odpowiedniej wysokości (tzw. „nóżki"), umieszczone na spodzie palety. W proponowanym układzie palety te są przy spiętrzaniu ustawiane jedna na drugiej, a dzięki „nóżkom" jest zachowany pomiędzy nimi odstęp zapewniający poprawne warunki dojrzewania świeżych wyrobów.

W proponowanym układzie stosy palet z wyrobami pomiędzy linią, a dojrzewalnią są przewożone zwykłymi 2,5-tonowymi wózkami widłowymi. Oczywiście w tej sytuacji nie ma potrzeby budowania w dojrzewalni kosztownego magazynu regałowego. Linia pracuje w układzie typowego obiegu palet, jedynie bez automatycznego transportu do i z dojrzewalni. Zamiast szynowego wózka wielowidłowego jest wykorzystywany do jej obsługi zwykły wózek widłowy. Zamiast kosztownych regałów dojrzewalni potrzebna jest jedyni odpowiednia ilość miejsca na hali, potrzebna do składowania stosów palet z wyrobami na okres ich twardnienia. Sama linia produkcyjna posiada w pełni automatyczne podzespoły: spiętrzarka i rozpiętrzarka stosu palet, pakieciarka, półautomatyczna owijarka folią Strech czy też przenośnik stosów gotowych wyrobów na paletach transportowych. Proces produkcji w linii odbywa się w pełni automatycznie.

Układ projektowanej linii przedstawia załączony rysunek.


Wczytywanie...